Jak nejlépe zastíníte svůj interiér

Už ve chvíli, kdy se chystáte postavit si dům či rekonstruovat byt, byste měli počítat se stínící technikou, pomocí níž dokonale ochráníte svůj interiér. Dokonalou ochranou mohou být venkovní rolety či žaluzie, díky kterým můžete ušetřit mnoho nákladů za energie, ať už v letních či zimních měsících.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie nacházejí nejčastěji v kancelářských prostorách, ačkoliv se s nimi můžete setkat i v bytech či domech. Jedná se o efektivní způsob stínění, které jsou v současné době často k dispozici v nepřeberném množství barev, vzorů a materiálů, tudíž si vybrat ty správné vertikální žaluzie může skutečně každý.

Pokud si s výběrem vhodné barvy, vzoru a materiálu vertikálních žaluzií dáte skutečně záležet, můžete docílit nejen dokonalého zastínění interiéru, ale propůjčit svému interiéru i dokonalý vzhled.

Vertikální žaluzie mohou zaujmout nejen svou funkčností, ale i designem, díky kterému ozvláštníte interiér svého bytu. Výhodou vertikálních žaluzií je rovněž skutečnost, že je můžete poskládat z nejrůznějších barev a získat tak například žaluzie v barvě duhy. Tento typ žaluzií však mohou využít i ti, kteří by rádi ovládali zatažení či roztažení žaluzií dálkovým ovladačem.

Vertikální žaluzie se skládají z vodící lišty a stínících lamel, vodící pak lišta bývá často upevněna za pomoci odpružených západek do stropu.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie ocení milovníci jednoduchého, funkčního a také relativně levného způsobu zastínění s velmi snadnou regulací. Horizontální žaluzie naleznete jak v domácnostech, tak i v kancelářích a můžete je rovněž použít i v oknech atypického tvaru. Mezi nejrozšířenější typ horizontálních žaluzií patří hliníkové žaluzie. Jejich nevýhodou je zejména fakt, že se na slunci zahřívají, a tím předávají teplo také vašemu interiéru. Tento problém však vyřešíte tak, že si pořídíte horizontální žaluzie z jiného materiálu – například dřevěné žaluzie či bambusové žaluzie.

Venkovní žaluzie

Díky venkovním žaluziím můžete snížit teplotu v místnosti, a přitom umožnit přirozené větrání v místnosti bez nutného snížení sluneční ochrany. Venkovní žaluzie navíc patří k zajímavým doplňkům architektury domu a dokážou vylepšit i celkový vzhled domu. Z toho důvodu si dejte záležet s jejich výběrem a slaďte barvu venkovních žaluzií s fasádou domu.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s